OSTOSKORI 0 tuote tuotetta 0,00 € on tyhjä

KESÄRENKAAT 2019 „TEKNIIKAN MAAILMA“ TESTI

KESÄRENKAAT 2019 „TEKNIIKAN MAAILMA“ TESTI

Suverehvide vahetuse aeg on täie hooga käimas. Kindlasti on väga palju autojuhte, kelle auto vajab uusi suverehve. Täna on rehvide valik läinud nii suureks ja kirjuks, et otsust langetada on väga raske. Tehnikamaailm aitab taaskord valikule kaasa. 2019 aasta suverehvide testi kaasati 12 suverehvi tootjat + 1 M+S suverehv Michelin CrossClimate, kuhu on arendatud mõningad talveomadused. Lisaks võeti testi uutele rehvidele võrdluseks 1 kulunud Continental VikingContact 5 lamellrehv, mille vanus 7 aastat ja mustrisügavus 3-4mm ning sama firma kulunud suverehv PremiumContact 5, millel järgi 3mm mustrit.
Kokkuvõtteks kulunud suverehv jääks rehvitestis juhitavuse poolest tagumisse otsa aga mitte viimaseks. Rehv reageeris järsult lompidele aga kõige suuremaks probleemiks ikkagi vesiliug, mis võib 3mm mustrisügavusega üllatada juba linnakiirusel. Kuival teel oli päevi näinud suverehv üllatavalt hea.
 Kulunud lamellrehviga oli sõita lausa võimatu, sest libisemine algas ette hoiatamata ja juhitavuse taastamine oli ka suurte kogemustega testisõitjale väga keeruline ja kohati teostamatu. Ootamatust takistusest möödumisega ei tule rehv toime ning sõit võib hullemal juhul lõppeda teelt väljasõiduga või kokkupõrkega. Kuival teel sai vana lamell hakkama aga testijad pidasid pidamist õnnetuks.
Suvel lamellrehvidega sõitmise kohta saate lisaks lugeda meie kommenteeritud eelmisel kevadel avaldatud „Autogeeniuse“ artiklist.
Michelin CrossClimate kohta ütlevad testijad, et rehv on pigem külma ilma rehv ja saab hakkama ootamatu libedusega tunduvalt paremini kui tavaline suverehv kuid aastaringi sõitmiseks pole rehv siiski mõeldud, hoolimata M+S tähisest. Samuti ei ole rehvil väga häid suveomadusi, mis nähtub testi paremusjärjestusest.

Viie tärni rehve on 6. Bridgestone ja Hankook saavad võrdse arvu punkte ja jagavad neljandat kohta.

1. Nokian Hakka Blue 2  (9,3) *****
2. Continental PremiumContact 6 (9,1) *****
3. Goodyear Efficientgrip Performance (9,0) *****
4. Bridgestone Turanza T005 (8,9) *****
4. Hankook Ventus Prime 3 K125 (8,9) *****
5. Michelin Primacy 4 (8,8) *****

6. Falken Ziex ZE310 (8,5) ****
7. Vredestein Sportrac 5 (8,0) ***
8. Maxxis Premitra 5 (7,7) **
8. Sava Intensa hp (7,7) **
9. Michelin CrossClimate + (7,4) **
10. Radar RPX-800 (6,7) tärne ei saanud
11. Nankang Sportnex AS-2+ (6,4) tärne ei saanud