Cart 0 Product Products 0,00 € is empty

Tire and wheel information

Rehvi infos anname üldise ülevaate põhilistest tähistest ja lühenditest mida kasutatakse rehvitööstuses.
Tähised ja lühendid kirjeldab mida tähendavad rehvide küljel olevad numbrid ja tähed, samuti seletame lahti mis on Run-Flat rehvid


Tähised ja lühendid
velgede ja rehvide sobivus velje laiuse järgi
Kiiruse ja velgede ET kalkulaator

(SSR) Run-Flat rehvid

Aeg ajalt tuleb ette, et Teie autorehv on juhusliku naela vms. torke tagajärjel tühjenenud ja Te olete püsti hädas teeääres ratta vahetusega. Üheks lahenduseks on soetada autole nn. Run-flat rehvid mis võimaldavad autol tühjenenud rehviga edasi liikuda, ilma et auto juhitavust kaotaks või velge rikuks. Mis on RanFlat rehvi tööpõhimõte? Tavarehviga võrreldes on sellel rehvil külgseinu tugevdatud lisakummiga, mis ei lase rehvil tühjenedes kokku vajuda. Algselt olid taolised rehvid kalli hinna tõttu kasutusel vaid vähestel autodel, nüüd aga on need veidi laiemalt kasutuses, eelkõige turvalisuse eesmärgil. Näiteks võiks tuua BMW autotööstuse, mille uuematel mudelitel puudub tagavararatas täielikult.Tühjaks läinud rehviga lubab tootja sõita väikesel kiirusel kuni 200 km. Rehvide miinuseks tavarehviga võrreldes on kallis hind, umbes 20% suurem veeretakistus, sellest tingitud suurem kütusekulu ning kuni 30% suurem mass. NB! Tühisõiduomadustega rehve võib paigaldada ainult autodele, millel on olemas rehvirõhuandurid.


Naastrehvide lubatud kasutusaeg. 

Teede-ja sideministri määrusekohaselt tohib Eestis naastrehve kasutada 15.oktoobrist kuni 31.märtsini. Talverehvid võib suverehvide vastu vahetada soovikorral juba esimesest märtsist.
Määrus nr:42 vastu võetud 13.06.2011 lisa 1. 
Erandina võib talviste tee- ja ilmastikuolude esinemise korral naastrehve kasutada 1. oktoobrist kuni 30. aprillini.